Aktualności

Gość


Nasze ośrodki

Konkurs na bajkę terapeutyczną
środa, 29 maja 2019, Rafał Wojtaszak

Biblioteka Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium ogłasza konkurs na bajkę terapeutyczną. Ma on charakter otwarty i adresowany jest do: studentów, nauczycieli, wychowawców, pedagogów, terapeutów oraz wszystkich osób zainteresowanych tematem.

 

Dla zwycięzców konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Na prace czekamy do 16 września 2019 roku.

 

Szczegóły pod linkiem http://bit.ly/bibliotekaKonkurs

Akcja charytatywna Koła Naukowego Milenium Management na rzecz Fundacji Kot
środa, 29 maja 2019, Martyna Drągowska

Szkoła Podstawowa Milenium bierze udział w akcji charytatywnej „Zaproś koty na obiad” zorganizowanej na rzecz Fundacji Kot. Koło Naukowe Milenium Management wraz z jego opiekunem dr. Piotrem Odrakiewiczem w dniu 25.05.2019r. również włączyło się w tą zbiórkę. Jest to sukces kolejnej akcji charytatywnej Koła Milenium Management. Dziękujemy naszej społeczności akademickiej za wsparcie! Razem możemy więcej!

Studenci GSW Milenium odwiedzili Klub "Senior+" w Czerniejewie
środa, 29 maja 2019, Rafał Wojtaszak

 

"Sensem pracy pedagoga jest bycie Z LUDŹMI i DLA LUDZI...” W dniu 28 maja 2019 roku odbyły się kolejne zajęcia terenowe z przedmiotu Pedagogika społeczna pod opieką dr Sylwii Jabłońskiej. Studenci GSW Milenium odwiedzili zaprzyjaźniony Klub "Senior+" w Czerniejewie. W ramach animacji społeczności lokalnych Studenci I. roku z kierunku pedagogika przygotowali szereg atrakcji: wspólną biesiadę, kącik z koktajlami witaminowymi, trening Zumby, salonik piękności, budkę fotograficzną, a szczególnym wydarzeniem były odwiedziny Maryli Rodowicz oraz Zespołu LIMID. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania w nowym roku akademickim!

 

Pedagogika terapeutyczna - nowa specjalność w GSW Milenium (wywiad)
wtorek, 28 maja 2019, Martyna Drągowska

Już od października tego roku  w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium będzie można rozpocząć studia o specjalności „Pedagogika terapeutyczna” na kierunku Pedagogika. To studia niestacjonarne, umożliwiające połączenie edukacji z pracą zawodową. O tym, jakie możliwości dają te studia i czym się charakteryzują, rozmawiamy z dr Pauliną Gołaską, terapeutką, psychologiem, pedagogiem specjalnym i wykładowcą GSW Milenium.

Ognisko integracyjne w Wągrowcu
poniedziałek, 27 maja 2019, Martyna Drągowska

W sobotę 25 maja na Wydziale Zamiejscowym GSW Milenium w Wągrowcu w ramach Juwenaliów odbyło się tradycyjnie ognisko integracyjne. Był grill, konkursy, karaoke i tańce do późna.

Studia w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium to nie tylko wykłady, ćwiczenia i egzaminy ale i wspólny odpoczynek studentów i wykładowców na łonie natury.

Przypominamy że Rekrutacja na studia już trwa! Wejdź na www.studia.milenium.edu.pl

ZOBACZ FOTORELACJĘ

Szkolenie "Dyskryminacja, mowa nienawiści i przemoc rówieśnicza" już za nami
niedziela, 26 maja 2019, Martyna Drągowska

18 maja w GSW Milenium odbyło się bezpłatne szkolenie dla nauczycieli i pedagogów z cyklu "Moja Europa", organizowanego przez Stowarzyszenie Semper Avanti i Komisję Europejską. Szkolenie pod tytułem "Dyskryminacja, mowa nienawiści i przemoc rówieśnicza" obejmowało zagadneinia z narzędzi diagnozowania, reagowania i przeciwdziałania dyskryminacji, mowy nienawiści i przemocy rówieśniczej, występującej w szkole oraz w internecie, z uwzględnieniem tematyki antydyskryminacyjnej i równościowej, podstaw prawnych oraz informacji o organizacjach udzielających wsparcia w powyższym zakresie. Każdy uczestnik szkolenia otrzymał certyfikat.

Dziekujemy uczestnikom oraz prowadzącym za przybycie. 

Zobacz galerię zdjęć.

Kurs 1. pomocy - fotorelacja
sobota, 25 maja 2019, Martyna Drągowska

18 maja odbyło się szkolenie 1. pomocy. Szkolenie poprowadził ratownik medyczny Dariusz Gapiński.

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzieli się co robić w przypadku zadławienia, padaczki, cukrzycy, omdlenia, zawału serca, udaru mózgu, ran itp.

Nauczyli się, jak skutecznie udzielić pierwszej pomocy, jak prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową w przypadku nagłego zatrzymania krążenia (tzw. „sztuczne oddychanie”)  i jak używać specjalnego defibrylatora (Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego AED), który często jest umieszczany w miejscach publicznych np. w gablotach w supermarketach popularnych sieci. 

Kursanci trenowali również praktyczne udzielanie 1. pomocy na 3 fantomach (niemowlę, starsze dziecko i dorosły).

ZOBACZ FOTORELACJĘ

Juwenalia w Młynie - już w sobotę!
piątek, 24 maja 2019, Martyna Drągowska

Zapraszamy na wspólne świętowanie Juwenaliów Studenckich!

Gdzie: Klub Muzyczny MŁYN w Gnieźnie
Kiedy: 25 maja 2019 (sob), godz. 20:00
Gra: DJ Ząbek
Wstęp wolny

Do zobaczenia w Młynie!

KURS - Animator czasu wolnego - BRAK MIEJSC
środa, 22 maja 2019, Martyna Drągowska

Informujemy, że nie ma już wolnych miejsc na kurs "ANIMATOR CZASU WOLNEGO".

Kurs poprowadzi Agnieszka Kaczmarczyk z Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA z Poznania.

Data: 2 czerwca 2019 (nd), g.9:00
Miejsce: GSW Milenium, ul. Okulickiego 3A, Gniezno
Czas trwania: 8h
Cena: 115 zł

Rozpoczęcie współpracy na płaszczyźnie badawczo-naukowej z Żytomierskim Uniwersytetem Państwowym im. Iwana Franki
środa, 22 maja 2019, Rafał Wojtaszak

Dnia 20 maja 2019 roku w siedzibie Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium odbyło się spotkanie dotyczące wspólnych projektów badawczo-naukowych z Żytomierskim Uniwersytetem Państwowym im. Iwana Franki. Wzięli w nim udział: Prorektor Żytomierskiego Uniwersytetu Państwowego prof. dr hab. Natalia Sejko oraz Władze GSW Milenium: Rektor prof. nzw. dr Lechosław Gawrecki, Kanclerz Krzysztof Gawrecki, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych dr Anna Knocińska, Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Wągrowcu dr Mykola Orlykovskyi oraz Kierownik Międzywydziałowego Ośrodka Studiów Podyplomowych dr Iwona Gawrecka.

Nie zabrakło również przedstawicieli Pracowni Badań Pedagogicznych dr Sylwii Jabłońskiej i dr Anety Kokot. Poruszono wątki związane z organizacją wspólnych przedsięwzięć, a przede wszystkim interdyscyplinarnych badań międzynarodowych.